Skirtumas tarp amerikiečių ir lietuvių porų..

Kategorija: Anekdotai, Šeimyniniai anekdotai | 0

07-08

Įdomus faktas:

 

Geriausiai gyventojus nuo atominio karo apsaugojusi valstybė – Šveicarija. Baiminantis JAV ir Sovietų karo, 1963 m. įvestas reikalavimas visuose gyvenamuose ir viešosios paskirties pastatuose įrengti slėptuves, galinčias apsaugoti nuo atominio sprogimo ar cheminio ginklo. Įsirengti slėptuves gyventojai buvo skatinami šūkiu „neutralitetas nuo radiacijos neapsaugos!“ 2006 m. duomenimis, šalyje buvo daugiau nei 300 tūkst. slėptuvių, kurios talpina 8,6 mln. žmonių arba 114 proc. tuometinių šalies gyventojų. Po Šaltojo karo dalis šveicarų slėptuves pertvarkė savo poreikiams, tačiau įstatymas turėti veikiančią slėptuvę liko iki dabar. Skaičiuojama, kad bunkerių įrengimas statybos kaštus per visą laikotarpį padidino 7,76 mlrd. eurų. Artimiausi šveicarų konkurentai – švedai, slėptuvėse gali sutalpinti 81 proc. gyventojų.

Kada lietuviai geria mažiausiai?

Kategorija: Demotyvacijos | 0

03-06

Įdomus faktas:

Dabar kartais diskutuojama apie tai, ar nevertėtų alkoholio pardavinėti tik valstybinėse parduotuvėse, kaip yra Skandinavijos šalyse. Panaši situacija Lietuvoje jau yra buvusi: 1894-1914 m., Lietuvai esant Rusijos imperijos sudėtyje, valdžia visoje tuometinėje Rusijos imperijoje turėjo gamybos ir prekybos degtine monopolį. Įplaukos iš degtinės gamybos ir prekybos sudarė daugiau kaip trečdalį valstybės biudžeto. Pavyzdžiui, 1904 m. Kauno gubernijoje degtinę ir spiritą gamino 6 valstybiniai sandėliai, buvo 243 parduotuvės, turėjusios teisę prekiauti alkoholiu. Degtinė buvo pardavinėjama kibirais. 1904 m. sandėliai pardavė 463 063 kibirus degtinės už 3 554 344 rublius. Taigi, vienas Kauno gubernijos gyventojas per metus išgerdavo apie ketvirtadalį kibiro degtinės.
Valstybinis degtinės monopolis išliko ir Lietuvai tapus nepriklausoma. 1925 m. iš degtinės pardavimo gautos pajamos sudarė apie penktadalį valstybės biudžeto. Degtinės kaina ir stiprumas buvo reguliuojama valstybiniu lygiu. Pvz, Kauno degtinės sandėlis 1939 m. valdė 141 parduotuvę. Kaip atrodė tarpukario degtinė, matote nuotraukoje.

Kai lietuviai skrenda atostogauti..

Kategorija: Demotyvacijos | 0

31-07

Įdomus faktas:

 

Misūrio universiteto mokslininkai naujausiais tyrimais nustatė, jog augalai gali „girdėti“, jog yra valgomi. Suvokę grėsmę, jie išskiria tam tikrus aliejus, kurie yra paskutinė jų ginybos priemonė.
Mokslininkai ką tik išsiaiškino, jog augalai sugeba suvokti aplinkos garsus ir į juos reaguoti. Super jautriais mikrofonais tyrėjai įrašė lapą šlamščiančio vikšro garsą. Vėliau leido jį virš dviejų augalų, nors vikšrai tuo metu lapų neėdė.
Šis garsas, kurį mokslininkai pavadino „maitinimosi vibracija“, pakeitė augalų medžiagų apykaitą. Jų ląstelėse pradėjo gamintis medžiagos, kurios atbaido vikšrus.

Lenkai ir lietuviai

Kategorija: Anekdotai | 0

Du lenkai prašo išmaldos Vilniaus senamiestyje.
Dienos pabaigoje grįžta abu namo. Pirmasis lenkas ištraukia 10 litų smulkiomis
monetomis, antrasis pasideda lagaminą, pilną 10 litų banknotų.
Antrasis tuoj ištraukia mobilų telefoną, užsako brangių užkandžių, gėrimų, panų.
Vienu žodžiu – švenčia! Pirmasis lenkas negali užmigti, vartosi lovoje.
Kitą dieną vėl ta pati istorija pasikartoja. Ir taip visą savaitę..
Galų gale pirmasis neiškentęs klausia antrojo lenko ryte:
– Klausyk, kaip taip išeina? Mes abu ant tos pačios gatvės elgetaujam. Aš tiek mažai parsinešu, o tu pinigais švaistaisi?
Antrasis sako:
– Na pažiūrėk į savo iškabą. Joje parašyta: „Turiu žmoną ir septynis vaikus. Visi badaujam. Paaukokit kiek galit“. Nei vienas normalus lietuvis tau nieko neduos.
O dabar perskaityk mano: „Noriu grįžti atgal i Lenkiją visam laikui. Trūksta tik 10 litų kelionei susimokėt“.

Užsinorėjo tėvas, kad sūnus pamatytų gyvenimo

Kategorija: Anekdotai | 0

Susitinka du dabartiniai lietuviai verslininkai ir vienas sako:
– Klausyk, priimk mano sūnų pas save į darbą, kad truputį gyvenimo išmoktų, nes po vidurinės negali niekur įstoti toliau mokytis…
Antrasis:
– Ai, laisvai. Tegul ateina vieną kartą per savaitę, gaus asmeninę sekretorę, kabinetą, mašiną, telefoną ir kokius 3000 eurų atlyginimą.
Pirmasis:
– Ne ne, tu kad truputį vargo matytų, na žinai, kad gyvent išmoktų…
– Gerai. Tegul dirba 5 dienas per savaitę po 8 valandas, turės savo kabinetą ir gaus 3000 litų atlyginimą.
Pirmasis neiškentęs sako:
– Priimk jį dirbti 5 dienas po 12 valandų, duok jam tik stalą su kieta kėde, versk dirbti sunkius neapmokamus papildomus darbus ir mokėk 500 litų atlyginimą…
Antrasis sako:
– Na ne…nieko nebus …čia aukštąjį reikia baigti.

Kas ilgiau iškęs šeško draugiją?

Kategorija: Anekdotai | 0

Pakvietė karalius anglą, rusą ir lietuvį. Kas ilgiau išbus su šešku, tas gaus pusę karalystės. Anglas: dvi, tris, penkias minutes… Išėjo ir sako:
– Daugiau negaliu.
Rusas: penkias, dešimt, penkiolika minučių. Išėjo ir sako:
– Daugiau negaliu.
Lietuvis: vieną, dvi, tris valandas. Išėjo šeškas ir sako:
– Daugiau negaliu…