Blondinės prisiminimai..

16-04

Įdomus faktas:

 

Euro monetos ir banknotai buvo pirmieji pinigai pasaulyje, kuriuos kuriant buvo konsultuojamasi su aklųjų ir silpnaregių asociacijomis, kaip padaryti šiuos pinigus lengviau atpažįstamus. Banknotams buvo parinktos ryškios, kontrastingos spalvos (dar paryškintos naujojoje banknotų serijoje), dideli denominacijos skaičiai ir skirtingi dydžiai. Monetos yra ne tik skirtingo dydžio, bet ir turi skirtingas briaunas – ypač išsiskiria 2 ct (griovelis išilgai briaunos) ir 20 ct (septynios skersinės įpjovos) monetos.

916 m. Elizabeth „Bessie“ Coleman buvo paprasta juodaodė manikiūrininkė iš Atlantos. Persikrausčiusi į Čikagą, jauna moteris įsidarbino kirpykloje, kur pirmąkart išgirdo pilotų, grįžtančių iš Pirmojo pasaulinio karo, istorijas. Elizabeth taip susižavėjo skraidymu, kad pati nusprendė tapti pilote.
Tuo metu Amerikoje juodaodei moteriai tai buvo absoliučiai nepasiekiama – ją mokyti atsisakė netgi juodaodžiai Amerikos pilotai. Todėl Elizabeth pradėjo mokytis prancūziškai ir po ketverių metų įstojo į pilotų mokyklą Paryžiuje. Jau 1921 m. E. Coleman gavo tarptautinę piloto licenciją ir tapo pirmąja afroamerikiete moterimi pilote bei pirmąja afroamerikietiškos kilmės pilote, turinčia tarptautinę licenciją.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *