Skip to main content

Kadaise ji buvo paprasta kaimo mergaitė, tačiau dabar žinoma visame pasaulyje

FIFA pasaulio futbolo čempionatas baigėsi, Prancūzija iškovojo savo antrąjį titulą istorijoje nugalėdami Kroatijos rinktinę. Nepaisant to, Kroatija pasiekė savo geriausią rezultatą istorijoje, o visas atkrintamųjų varžybas stebėjo ir šalies prezidentė Kolinda Grabar-Kitarović.

Kolinda 2015-ais metais tapo pirmąja moterimi prezidente Kroatijoje ir padarė nuostabią karjerą. Pasaulyje ji žinoma ne tik kaip patyrusi politikė, tačiau kaip ir maloni, bei graži moteris, kas politikoje yra gana retas reiškinys.

Būsimoji prezidentė gimė 1968-ųjų Balandžio 29 dieną, Rijeka mieste. Jos tėvas buvo mėsininkas, o mama namų šeimininkė. Mergaitė savo vaikystę praleido augdama kaime ir žaisdama su berniukais, todėl ji buvo susidomėjusi medžiokle ir svajojo tapti pilote.

Nepaisant berniukiškos kompanijos, Kolinda mokėsi tiesiog tobulai, o prie to prisidėjo seneliai. Labiausiai merginai patiko istorija ir užsienio kalbos. Būtent tai septyniolikmetei leido įstoti į universitetą JAV, kur ji mokėsi anglų kalba. Tiesa, ne viskas buvo taip tobula: merginai labai trūko pinigų, todėl papildomai teko dirbti skalbykloje.

Grįžusi į tėvynę, Kolinda įstojo į Zagrebo universitetą ir įgijo magistro laipsnį. Ji pastoviai buvo užgauliojama dėl savo kaimietiško akcento, kurio atsikratė tik po daugelio metų.

Būtent universitete ji sutiko ir savo būsimą vyrą Jakov Kitarović, kuris studijavo inžinerijos fakultete. Būtent jis pasiūlė Kolindai pagalvoti apie politikės karjerą. Pora susituokė 1996-ais metais ir turi du vaikus Katarina ir Luka.

Studijų metais Kolinda dirbo anglų kalbos mokytoja, o jos politinė karjera prasidėjo 1992-ais metais. Prieš tampant prezidente, moteris taip buvo Kroatijos ambasadorė Jungtinėse Amerikos Valstijose.

50-metė Kolinda Grabar-Kitarović yra viena stilingiausių moterų politikių visame pasaulyje.

Moteris renkasi griežtą stilių: klasikiniai kostiumėliai, elegantiški sijonai ir suknelės. Dažniausiai juodos, baltos arba raudonos. Moteris tikrai dažnai atrodo pritrenkiančiai.

Kroatijos prezidentė nustebino visą pasaulį, kai į aštuntfinalio varžybas atskrido ekonomine klase. Tada ji apsirengė sirgaliaus marškinėliais ir buvo tribūnose kartu su kitais Kroatijos gerbėjais.

Straipsnio puslapiai: