Kaip “gydomos“ merginos Ekvadore, kurios yra netradicinės orientacijos

“Prieš keletą metų, iš savo draugo išgirdau apie uždaras klinikas homoseksualams, kur jie per jėgą verčiami pakeisti savo seksualinius įpročius“ – sako fotografė Paola Pardes. Taip moteris sugalvojo sukurti projektą “Until You Change“ (liet. kol tu pasikeisi). Panašių klinikų yra ne tik Ekvadore, bet ir kitose Pietų Amerikos šalyse, bei Europoje.

Paola šešis mėnesius bendravo su buvusiais šios klinikos pacientais ir gavo galimybę aplankyti vieną iš jų. Ką fotografė ten pamatė, jai sukėlė tikrą šoką ir siaubą. Fotografijoms moteris pasirinko profesionalius aktorius, tačiau realybė visiškai tokia, kokia atvaizduota nuotraukose.

JAV psichiatrų asociacija nustatė, kad homoseksualumas nėra psichinė liga ir išbraukė ją dar 1973-ais metais. Žinoma, dabar toks homoseksualumo gydymas Vakarų šalyse yra uždraustas, tačiau dar vis yra tokių šalių, kur ši praktika naudojama.

Paola sako, kad dažniausiai į tokias klinikas tėvai išveža savo vaikus, kai tik sužino apie jų netradicinę orientaciją.

Po pokalbių su buvusiomis pacientėmis, moteris sužinojo, kokius metodus taiko klinikos “gydytojai“. Eletrošokas, ačiū Dievui, nėra naudojamas, tačiau pilna kitokių baisenybių. Pavyzdžiui badas ir būtinasis išprievartavimas.

Vienoje lesbiečių klinikoje, Paola pamatė, kad visos moterys yra neįtikėtinai daug prisidažiusios. Pasirodo, tai joms būtina daryti kiekvieną rytą. Pasak ligoninės valdžios – tai moteriškumo simbolis. Taip pat kiekvieną dieną tenka įsiminti po kelis biblijos puslapius.

Paola dėl šios problemos susirūpino ne be reikalo. Ji pati labiau linkusi į moterišką draugiją. Jos šeima šias naujienas sutiko ramiai, tačiau pati Paola, kai vaikščiojo po klinikas, negalėjo jaustis saugiai.